היתרי בנייה

היתרי בנייה נדרשים כאשר בעל הנכס מעוניין להרחיב את הנכס או לבצע בו שינויים, כמו גם עבור בנייה של נכס חדש. היתר הבנייה מפורט במסמך המתאר את השינויים וכולל את הבקשה עצמה ושרטוטים נלווים שיש לצרף. אחרי קבלת ההיתר מקבלים את מספר ההיתר. כדי לבצע שינויים בנכס או כדי לבנות בית חדש שלא דרך יזם וקבלן עליכם להגיש בקשה לקבלת היתרי בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. חוק התכנון והבניה בישראל מחייב בקבלת האישורים ובנייה שנעשית מבלי שנתקבלו האישורים הנדרשים היא עבירה על החוק. R.M יוכל לסייע לכם לקבל היתר בניה כנדרש.

מתי נדרש לקבל היתרי בנייה

נדרש לקבל היתרי בנייה במצבים שונים כמו למשל כאשר קבלן או יזם מעוניינים לבנות בניין חדש או להרוס בניין קיים. ההיתרים נדרשים גם כאשר מעוניינים לבצע תוספות או שינויים במבנה קיים מבחינה חיצונית כמו למשל בחנייה, בפרגולה, הוספת גדר או סככה. גם כאשר מעוניינים להציב מבנה ארעי, או מחסן שניתן לפרק אותו נדרש לקבל היתר בנייה. גם כאשר מוסיפים עמודי חשמל ואפילו שובך של יונים יש לקבל היתרי בנייה מתאימים. כדי לקבל היתר בנייה יש להוכיח את הבעלות על השטח. בנוסף, נדרש לקבל הסכמה של כל בעלי הזכויות באתה הקרקע. יש לציין כי חוק המקרקעין קובע כי נדרשת הסכמה לא של כל בעלי הזכויות אלא של לפחות 75% מהם, וכאשר מדובר על ממ"ד הסכמה של 60% מבעלי הזכויות. כדי לקבל היתרי בנייה להקמת מבנה נדרש גם להמציא בפני הוועדה המקומית את המפה הטופוגרפית של השטח המיועד כאשר המפה נערכה באמצעות מודד מוסמך, ויש להגיש מפה עדכנית לחצי השנה האחרונה.

מקבלים היתרי בניה בעזרת איש מקצוע

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה נותנת את האפשרות לכל מי שמעוניין להגיש את ההתנגדויות שלו ולכן יש לפרסם באמצעי המדיה השונים כאשר מוגשת לוועדה בקשה לקבלת היתרי בנייה כאשר על גביה מצויות החתימות של האדריכל ושל המהנדס. לצד הגשת הבקשה עצמה לקבלת היתרי בנייה חובה גם להמציא אישורים נוספים כמו למשל אישור של בזק.  פנו עוד היום אל איש המקצוע המומחה R.M – ייעוץ הנדסי.

סגור

    השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

    השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

    Call
    Mail